Temat z bliska

DODANO: Poniedziałek, 12 luty 2018 | WYDANIE: XII/2017

Cztery modele na jednej prowadnicy

  • Na jednej prowadnicy można zmontować cztery różne warianty szuflad – skrzynkowe lub z bokami metalowymi, a każdą z nich w wersji uchwytowej lub bezuchwytowej.

    Na jednej prowadnicy można zmontować cztery różne warianty szuflad – skrzynkowe lub z bokami metalowymi, a każdą z nich w wersji uchwytowej lub bezuchwytowej.

– Aktualnie jako jedyni na rynku mamy prowadnicę, na bazie której można budować aż cztery systemy szuflad – mówił w czerwcu Robert Pawlaczyk, kierownik ds. rozwoju rynku w dywizji Drewno Würth Polska, podczas firmowych dni otwartych.

Na prowadnicy, którą firma Würth Polska wprowadziła w tym roku do oferty, można konstruować cztery systemy szuflad – skrzynkowe drewniane w wersji uchwytowej i bezuchwytowej oraz z bokami metalowymi w wersji uchwytowej i bezuchwytowej.

– Nawet w sytuacji, kiedy prowadnice są już przykręcone do korpusów, a klient w ostatnim momencie decyduje się zmienić wersję szuflady z uchwytowej na bezuchwytową, nie stwarza to problemu – wyjaśnia Robert Pawlaczyk. – W takim przypadku nie trzeba demontować prowadnicy, a jedynie dokupić i wprowadzić specjalny moduł, który jest odpowiedzialny za wypychanie szuflady.

Moduł, który odpowiada za wypchnięcie szuflady, ma trzystopniową regulację siły wypchnięcia, co pozwala na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb.

– Jest to rozwiązanie ciekawe z praktycznego punktu widzenia – mówi Robert Pawlaczyk. – Kiedy klient ma do czynienia z bardzo ciężką szufladą i potrzebuje większej siły wypchnięcia, ustawia największe wypychanie, a kiedy sprawa dotyczy szuflady na przykład w garderobie, gdzie ta przestrzeń jest ograniczona i nie ma konieczności, żeby zawsze wyjeżdżała cała, może zastosować minimalną siłę wypychania. Indywidualna decyzja jest w takim przypadku komfortem.  

Do prowadnic z bezuchwytowym systemem otwierania szuflad firma wprowadziła specjalny zawias z odwrotną sprężyną. Żeby otworzyć front, trzeba go jedynie przycisnąć. To nie koniec tegorocznych nowości w ofercie firmy Würth. Do systemu szuflad DWD XP wprowadzono dodatkowy element – szklane boki.

– Do niskiej szuflady, czy to w kolorze białym, czy szarym, należy dokupić mocowania pleców do szuflad wysokich, też z systemu DWD XP i zamontować je – tłumaczy przedstawiciel firmy. – Do tego dokupujemy zestaw uchwytów burt, też w kolorze białym albo szarym, i zapinamy, mocując je przy froncie i plecach. Zamawiamy u szklarza szybę albo jakiekolwiek inne wypełnienie, na przykład z tworzywa, byle o grubości 9 mm, i otrzymujemy bardzo estetycznie wyglądającą szufladę.

Na dno szuflad firma proponuje maty antypoślizgowe, które dostępne są w trzech kolorach – białym, srebrnym i szarym. Sprzedawane są one w arkuszach o wymiarach 0,5 m x 1,15 m.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska