Technologie

DODANO: Wtorek, 13 luty 2018 | WYDANIE: XII/2017

Optymalizacja wielopłaszczyznowa

  • Na wejściu klejarki znajduje się system rozpoznawania produktu, który ustawia wałek smarujący w zależności od rodzaju klejenia, a potem aplikacja odbywa się już automatycznie.   Fot. Bellussi

    Na wejściu klejarki znajduje się system rozpoznawania produktu, który ustawia wałek smarujący w zależności od rodzaju klejenia, a potem aplikacja odbywa się już automatycznie. Fot. Bellussi

Maszyny firmy Bellussi Group to idealne rozwiązania dla zakładów wytwarzających kanapy, sofy, fotele oraz materace wielowarstwowe.

Automatyzacja procesów produkcyjnych to istotny element rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. W zakładach produkujących meble tapicerowane każdy etap może być realizowany w sposób automatyczny. Takie rozwiązania niosą wiele korzyści, a przede wszystkim redukcję kosztów i przyspieszenie produkcji, a co za tym idzie osiągnięcie większej wydajności. Polepsza się także środowisko pracy. Jest ono zdrowsze i czystsze, co ma wpływ na ochronę zdrowia pracowników.

 

Kompletna linia do poduszek

Oferta firmy Bellussi Group zawiera bardzo szeroki asortyment urządzeń do produkcji i wypełniania poduszek różnymi wsypami, począwszy od przygotowania materiału, czyli zgrzeblenia i rozdrobnienia, przez przechowywanie, mieszanie, ważenie konkretnych proporcji, aż po napełnianie poduszek i ich zaszywanie w celu uzyskania gotowego produktu. Napełniarka poduszek ANRV wraz z wagą TW1 oraz mieszalnikiem AMX stanowi przykładową linię do napełniania poduszek. Ponadto napełniarka posiada możliwość wymiany dysz wylotowych o odpowiednio dobranych średnicach wskazanych przez zamawiającego. Dzięki takiemu zestawowi proces produkcyjny poduszek zostaje zmaksymalizowany, a dzięki zastosowaniu dodatkowego odsysacza środowisko pracy staje się czystsze i przyjazne dla operatorów.

 

Duża prędkość pakowarek zwiększa wydajność

Specjalizacją firmy Bellussi Group są wysokowydajne pikowarki wieloigłowe oraz ramowe jedno- i dwugłowicowe z możliwością transformacji w system pikowania z belek. W przypadku pikowarek wieloigłowych technologia podwójnego ściegu łańcuszkowego pozwala osiągnąć wysoką prędkość roboczą, czyli dużą wydajność, która jest nieodzowna przy założeniu dużej produkcji, zwłaszcza w cyklu trójzmianowym (24 godziny na dobę). Mocna konstrukcja, najlepsze materiały, doskonałe łożyskowanie i przede wszystkim dokładne wyważenie części mechanicznych pozwalają na idealny ruch kinetyczny pozbawiony niepożądanych wibracji, cichy i precyzyjny, gwarantujący długoletnią pracę maszyny. Dobrze wystudiowana i sprawdzona elektronika umożliwiająca prostą i intuicyjną obsługę poprzez dotykowy monitor (Touch Screen) jest stale rozwijana w oparciu o wymogi rynku i sugestie klientów.

Maszyny są proste w obsłudze i zawierają dużą ilość gotowych wzorów pikowania, a poprzez program CAD można tworzyć także nowe wzory i je wizualizować. Z pulpitu ustawiane są długości ściegu i kontrolowane jest zrywanie nici. Na pulpicie wyświetlane są też informacje dotyczące diagnostyki mechanicznej.

Maszyny ramowe do pikowania z serii SM3000 z cyfrowym panelem sterowania przeznaczone są do pikowania dużych, średnich i małych grubości elementów tapicerskich z przeznaczeniem na sofy, kanapy lub fotele, kołder poliestrowych, kołder puchowych, śpiworów, narzut, materacy itp. poprzez ułożenie paneli na ramach. W zależności od specyficznych potrzeb użytkownika, pikowarka może być wyposażona w różne typy głowic szyjących. Relatywnie niewielkie rozmiary maszyny, bardzo prosta obsługa i konserwacja oraz łatwe sterowanie programem graficznym gwarantują satysfakcję z użytkowania i możliwość pełnego wykorzystania zaawansowanych technologii w odniesieniu do maksymalnej różnorodności wzorów, doskonałej jakości i wysokiej wydajności.

 

Precyzyjne klejenie

Automatyczne wałkowe maszyny do klejenia AX-R z prasą AX-P skierowane

są głównie do producentów materacy piankowych, w których poszczególne warstwy mogą mieć różnie ukształtowane powierzchnie. Klejarki mogą pracować z klejami zimnymi na bazie wody lub termoplastycznymi topliwymi. Taśmy, na których wykonywane są czynności załadunku i rozładunku, wykonane są z silikonu antyadhezyjnego. Taśma załadunkowa ma wielkość 3300 x 2400 mm (dł. x szer.), rozładunkowa 2400 x 2400 mm (dł. x szer.). Pole robocze klejarki wynosi 2200 x 2200 mm. Na wejściu klejarki usytuowany jest system rozpoznawania produktu, który ustawia wałek smarujący w zależności od rodzaju klejenia. Potem aplikacja odbywa się już automatycznie. Maszyna AX-R umożliwia szybkie i jednolite pokrycie klejem całej powierzchni gładkich płyt poliuretanowych, samych szczytów płyt ukształtowanych, a po wybraniu opcji „profil” pozwala wałkom podążać za kształtem produktu. Gramatura kleju regulowana jest mikrometrycznie, gwarantując w ten sposób jego zużycie na optymalnym poziomie. Klejone elementy po aplikacji kleju prowadzone są pod prasę hydrauliczną, gdzie odbywa się końcowe spajanie. Zastosowanie maszyny AX-R zwiększa elastyczność pracy, jej wydajność oraz precyzję. Klienci poza wyposażeniem standardowym mogą otrzymać w opcji wałki do klejów topliwych, system automatycznego rozpoznawania obrabianego produktu, taśmę nośną z regulowanymi bokami w celu dostosowania do wielkości obrabianego produktu oraz urządzenie układające sklejone wyroby na palecie. Bellussi Group posiada także wyspecjalizowane linie do nakładania kleju typu Hot-Melt, dzięki czemu redukowany jest do minimum czas leżakowania materacy.

Opisane wyżej maszyny to tylko część oferty firmy. Bellussi Group ma także maszyny do cięcia pianki poliuretanowej, specjalistyczne linie do klejenia pianki, wysokowydajne pikowarki automatyczne wieloigłowe i ramowe, kompletne linie do produkcji materacy oraz kompletne linie do produkcji poduszek tapicerskich oraz sypialnianych.

Autor: ir