Technologie

DODANO: Środa, 19 września 2018 | WYDANIE: IX/2018

Ergonomia rozwiązań akumulatorowych

Z okazji 120-lecia marka AEG wypuściła na rynek limitowaną edycję narzędzi.

Od 120 lat marka AEG rewolucjonizuje rynek elektronarzędzi, zapisując się w historii jako pierwszy na świecie producent niestacjonarnej wiertarki oraz innych elektronarzędzi. Od początku istnienia marka Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft miała ogromny wkład w rozwój branży narzędziowej. Jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży przenośną wiertarkę elektryczną, pierwszy młot udarowo-obrotowy oraz urządzenia bezszczotkowe, takie jak frezarka oraz szlifierka taśmowa 18 V. Stała się ponadto jednym z liderów w dziedzinie ergonomii rozwiązań akumulatorowych. Wielofunkcyjny uchwyt narzędziowy, system antywibracyjny AVS czy system FIXTEC to jedne z najważniejszych udogodnień, które sprawiły, że AEG stworzyła nowe standardy jakości oraz wydajności sprzętu.
Narzędzia akumulatorowe AEG charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością, dużą wydajnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ich konstrukcja została dostosowana do potrzeb i wymagań użytkowników. Kompaktowa budowa oraz niewielki ciężar zapewniają komfort pracy, z kolei wygodne, ergonomiczne włączniki, a także dodatkowe rękojeści i uchwyty znacznie ułatwiają użytkowanie elektronarzędzi.
Asortyment AEG to również szeroka gama akcesoriów. Cały osprzęt – od wierteł do pił tarczowych – gwarantuje niezawodność, łatwość obsługi i wysoką wydajność.

Z systemem potrójnej ochrony
Elektronarzędzia z oferty marki należą do ścisłej czołówki najwyższej jakości sprzętu w swojej kategorii. Monitoring przeładowania, monitoring temperatury i indywidualny monitoring ogniw, który kontroluje i bilansuje poszczególne ogniwa, wydłużając czas pracy oraz zwiększając bezpieczeństwo akumulatora, to gwarancja nieprzerwanego i bezawaryjnego działania nawet w najtrudniejszych warunkach. To efekt wykorzystania technologii litowo-jonowej. Umożliwiła ona AEG stworzenie platformy niezwykle wydajnych akumulatorów, wyposażonych w system potrójnej ochrony. Dodatkowo technologia PRO LITHIUM-ION umożliwia pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18°C do +50°C.

Innowacyjny system
Nowa generacja wyjątkowo wytrzymałych akumulatorów litowo-jonowych była podstawą do stworzenia innowacyjnego systemu PRO 18 V. Obejmuje on już ponad 35 narzędzi, zasilanych przy użyciu baterii PRO LITHIUM-ION. Są to przede wszystkim wiertarko-wkrętarki, zakrętarki, pilarki, gwoździarki i kątówki, które za sprawą swojej niezawodności znalazły zastosowanie w wielu sektorach przemysłu oraz wśród rzemieślników.
Częścią systemu PRO 18 V są elektronarzędzia bezszczotkowe, które bazują na trzech kluczowych technologiach. Motorem napędowym tych urządzeń jest kompaktowy czterobiegunowy silnik bezszczotkowy wyposażony w bardzo silne magnesy neodymowe. Za jego wydajność odpowiedzialny jest duży wentylator, który chłodzi system przy dużych obciążeniach. Stały nadzór oraz optymalna komunikacja pomiędzy akumulatorem i silnikiem to gwarancja długiej żywotności narzędzi i ich efektywnego działania.
Rewolucyjne połączenie kompaktowego silnika PROFLUX z technologią PRO LITHIUM-ION i innowacyjną elektroniką CORETEK zapewnia niezrównaną moc, inteligentne sterowanie oraz maksymalny czas pracy.

Autor: uf