Nowości rynkowe

DODANO: Środa, 21 marca 2018 | WYDANIE: I/2018

W kolorze szczotkowanego niklu i naturalnego aluminium

Gamet ma wiele ciekawych propozycji, które prezentuje na najważniejszych europejskich targach branżowych, ale mimo to na każde z nich stara się przygotować specjalną ofertę. Tak będzie również podczas targów ZOW, gdzie pokaże między innymi nowe uchwyty aluminiowe do mebli kuchennych.

Na Międzynarodowe Targi Mebli i Dostawców dla Przemysłu Meblowego ZOW, które odbywać się będą 6-8 lutego w niemieckim mieście Bad Salzuflen, kolejny raz przyjadą firmy, które chcą wypromować swoje sztandarowe produkty i rozwiązania. Wśród nich będzie też polska firma Gamet, która pokaże nowe profile aluminiowe, uchwyty znalowe oraz akcesoria techniczne.

Pierwsze to trzy kolekcje uchwytów krawędziowych nakładanych oznaczonych symbolami UA112, UA116 i UA119. Na każdą z kolekcji składają się dwa modele, a niektóre z nich w kilku wariantach, co tworzy w sumie bardzo szeroki wachlarz wzorniczy. Listwy uchwytów są albo łagodnie skierowane ku górze, albo ku dołowi, albo proste, do tego na końcach profilowane różnymi zaokrągleniami. Są to formy bardzo nowoczesne przeznaczone do mebli wykonanych w tym samym stylu. Będą dobrze prezentowały się zarówno na jednobarwnych frontach szuflad, jak i frontach fornirowanych. Uchwyty dostępne są w wielu rozstawach – od 72 aż do 896 mm i w pięciu kolorach – chromie, niklu szczotkowanym, naturalnym aluminium oraz czarnym i białym macie. Mając tak szeroką ofertę, projektowanie mebli kuchennych, gdzie modne jest stosowanie szuflad o różnych szerokościach, będzie dużym ułatwieniem.

Wśród uchwytów znalowych pokazane zostaną między innymi modele UU50 Piatto, UU52 Encanto oraz UU17 Cono. Są to uchwyty, które już zaliczyły swoje premierowe prezentacje w Niemczech, choć na innych targach, ale są na tyle efektowne, że firma chce je nadal promować.

UU50 Piatto ma formę listwy o szerokości 25 mm, łagodnie profilowanej na zgięciach w podpory, które zakończone są przy frontach efektownym podwinięciem. Produkt dostępny jest w trzech rozstawach – 128, 160 i 320 mm oraz ośmiu kolorach – chromie, chromie satynowym, niklu satynowym, niklu szczotkowanym oraz modnych ostatnio kolorach białym i czarnym wykończonych w macie i połysku. Podobną formę ma uchwyt UU52 Encanto, przy czym jego część chwytowa ma szerokość 15 mm, a podpory kierowane są do frontu pod kątem prostym. Model dostępny jest w trzech rozstawach – 128, 160 i 320 mm oraz w siedmiu kolorach – chromie, chromie satynowym, niklu satynowym, niklu szczotkowanym, czarnym macie, białym macie oraz graficie strukturalnym. UU17 Cono to także uchwyt w stylu nowoczesnym, zaprojektowany z myślą o miłośnikach eleganckiego minimalizmu. Sprawdzi się zarówno w przestrzeni kuchennej, jak i strefie salonowej, zwłaszcza na frontach w kolorach uni o wykończeniu matowym lub w wysokim połysku. Jego ergonomiczny kształt – łagodnie prowadzona linia, delikatnie opadająca z części chwytowej ku rozszerzającym się podporom i komfortowa w dotyku forma – to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wysokie walory użytkowe i estetyczne. Uchwyt Cono dostępny jest w trzech powłokach: połyskującym niklu satynowym, białym macie i czarnym macie oraz w trzech rozstawach: 128, 160 i 192 mm.

Autor: Irena Muszałowska