Nowości rynkowe

DODANO: Czwartek, 08 luty 2018 | WYDANIE: XII/2017

Spanie zdrowe i komfortowe

  • Uczestnicy MTM w Ostródzie mogli porozmawiać na stoisku firmy o jej aktualnych propozycjach.

    Uczestnicy MTM w Ostródzie mogli porozmawiać na stoisku firmy o jej aktualnych propozycjach.

Odpowiedni materac to podstawa spokojnego wypoczynku, po którym każdy chętnie wstanie następnego dnia gotowy do wykonywania swoich obowiązków. Firmą, która dostarcza rynkowi komfortowych materacy jest Animar.

Animar produkuje materace sprężynowe – bonellowe oraz kieszeniowe – w oparciu o nowoczesne technologie. Na czas transportu do odbiorcy stosuje system rolowania (kompresja materacy), dzięki czemu aż pięciokrotnie zmniejszają one swoją objętość, a tym samym zwiększają przestrzeń transportową. Formatki sprężynowe typu bonell wytwarzane są z drutu o grubości 2,2-2,4 mm w wysokościach od 7 do 11 cm w systemie 4-zwojowym.

W formatkach sprężynowych typu kieszeniowego sprężyny o zróżnicowanych twardościach połączone są elastycznie za pomocą specjalnej włókniny, więc nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, a wręcz przeciwnie – daje to efekt punktowego oddziaływania na poszczególne partie ciała. Ciało nie zapada się i jest ułożone korzystnie dla kręgosłupa – w kształcie litery S przy ułożeniu płaskim lub w linii prostej w pozycji na boku.

Firma promuje swoje materace na różnych targach branżowych, a ostatnią wystawę miała na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie, gdzie pokazała między innymi produkty z kolekcji Height Comfort. Składa się na nią pięć modeli – 1000, 1200, 2000, 2100 oraz 2200. Każdy z nich dostępny jest w rozmiarach 80/90/100/120/140/160/180 x 200 cm. Dla szczególnych potrzeb klientów producent wykonuje również materace w niestandardowych rozmiarach.

Height Comfort 1000 to materac na bazie formatek bonellowych obłożonych obustronnie pianką poliuretanową o grubości 3 cm i filcem. Wyważona sprężystość pianki gwarantuje odpowiedni poziom komfortu użytkowania. Całkowita wysokość materaca wynosi 18 cm. Materac Height Comfort 1200 to z kolei materac na bazie formatek kieszeniowych obłożonych obustronnie pianką poliuretanową i filcem. Całkowita wysokość materaca wynosi 19 cm.

Podobnie Height Comfort 2000 należy do materacy kieszeniowych. Jednak tutaj warstwa główna, czyli formatki, obłożona jest obustronnie pianką wysokoelastyczną HR, która dostosowuje się do anatomicznego kształtu ciała, i filcem. Wysokość materaca wynosi 19 cm. Inne warstwy zewnętrzne ma materac Height Comfort 2100, którego formatki kieszeniowe obłożone są pianką poliuretanową, pianką visco i filcem. Pianka visco ma właściwości dostosowujące ją do kształtu ciała pod wpływem ciepła i ciężaru użytkownika. Wysokość materaca wynosi 19 cm. Ostatnim z kolekcji jest model Height Comfort 2200. Zastosowano w nim poza formatkami kieszeniowymi, pianką poliuretanową i filcem piankę lateksową, która ma wiele zalet. Przede wszystkim jej elastyczność dobrze wpływa na ułożenie kręgosłupa podczas snu. Dodatkowo struktura pianki ma właściwości antyalergiczne.

Wszystkie materace mają pokrowiec z zamkiem, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska